حمید نعمتیان خبر داد:

HSE در سرفصل‌های آموزشی دوره‌های مربیگری انجمن ورزش در طبیعت قرار می گیرد

رئیس انجمن ورزش در طبیعت فدراسیون ورزش های همگانی گفت: برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور، HSE در سرفصل های دوره های آموزشی و مربیگری انجمن قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، «حمید نعمتیان» ضمن بیان این مطلب افزود: امروزه جوامع تلاش می کنند یک سیستم مناسب در جهت حفظ و ارتقا محیط سالم بدون هیچگونه حادثه، آسیب و آلودگی ایجاد کنند که براین اساس، سیستم HSE ابزاری برای کنترل و بهبود عملکرد بهداشت و ایمنی محیط است.

در واقع، این سیستمی ادغام یافته و یکپارچه است که کلیه منابع انسانی، تجهیزاتی و مالی در حمایت از یکدیگر برای تامین سلامت و محیط عاری از هرگونه حادثه و آسیب به کار گرفته می شود.

وی افزود: استراتژی HSE دنبال به حداقل رساندن اثرات نامطلوب بر محیط و افزایش اثرات نامطلوب با تامین ایمنی همه جانبه کلیه افراد در فعالیت های ورزشی، تجهیزات  و به صفر رساندن حوادث و آسیب ها از طریق  ایمن سازی و ارتقا سلامت افراد و حفاظت از محیط زیست به عنوان سرمایه بشریت است.

قهرمان اسبق کاراته ایران ادامه داد: از اهداف اساسی HSE تغییر رویکرد واکنشی (کنترل حوادث)به یک رویکرد پیشگیرانه (کنترل خطرات) است تا از این طریق تمامی خطرات مرتبط با بهداشت، ایمنی و محیط زیست قبل از رخداد حوادث ناگوار شناسایی و با مدیریتی صحیح و اثربخش کنترل شوند.

حمید نعمتیان با بیان اینکه حضور مردم در فعالیت های ورزشی گوناگون بسیار گسترده و قابل توجه است، تصریح کرد: با توجه به این مهم، ایجاد اطمینان از ایمنی این فعالیت ها هم برای جامعه اهمیت ویژه ای دارد و هم برای گسترش و ترویج فرهنگ ورزش کردن در میان شهروندان در سنین مختلف به خصوص در سنین کم و سنین بالا بسیار حائز اهمیت است.

رئیس انجمن ورزش در طبیعت فدراسیون ورزش های همگانی در پایان گفت: با توجه به موارد ذکر شده، دوره‌های آموزشی و مربیگری HSE در سرفصل های انجمن قرار می‌گیرد که تاکنون در ورزش ایران سابقه نداشته است.

https://www.ilna.news/fa/tiny/news-1040741

مطالب مرتبط