پاکسازی ۷۱۸ کیلومتر از مراتع طبیعی/ برگزاری جشنواره ملی حرکت سبز با مواد بازیافتی

رئیس انجمن ورزش در طبیعت گفت: ۷۱۸ کیلومتر از مراتع طبیعی سال گذشته پاکسازی شد.

حمید نعمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه این انجمن در سال گذشته اقدامات موثری را برای ورزش در طبیعت انجام داده است، عنوان کرد: «ورزش در طبیعت» یکی از رشته های مفرح و هیجان انگیز است که می‌تواند خدمات زیادی به محیط زیست داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفت تا زیرساخت های این انجمن فراهم شود گفت: در صورتی که وضعیت کشور از نظر درگیری با ویروس کرونا بهتر شود و بتوانیم مجوز لازم از ستاد ملی مبارزه با کرونا را دریافت کنیم برای سال جاری برنامه‌های ویژه و جذابی خواهیم داشت و علاقمندان می‌توانند خبرهای خوب و اتفاقات نوینی را شاهد باشند.

حمید نعمتیان با بیان اینکه سال گذشته این انجمن دو عنوان اولی و یک عنوان سومی در آیتم‌های پویش آماده باش فدراسیون ورزشهای همگانی را کسب کرد ادامه داد: ایده و اجرای طرح پویش نذر ورزشی در سراسر کشور را داشتیم که با استقبال عموم جامعه از این طرح مواجه شد. ضمن اینکه سال گذشته پاک ورزی مراتع طبیعی از زباله‌های پلاستیکی و فلزی به مساحت ۷۱۸ کیلومتر را داشتیم که اقدام ویژه ای برای محیط زیست بود.

رئیس انجمن ورزش در طبیعت از اقدام نسبت به «کسب مجوز فعالیت قانونی ۸ کمیته ذیل انجمن ورزش در طبیعت در راستای ساماندهی و توسعه ورزشهای مختلف در طبیعت اعم از (داخلی و خارجی)»، «ارائه مراحل و اخذ مجوز صدور کارت مربیگری»، «نگارش و گردآوری مطالب آموزشی تخصصی» را از دیگر اقدامات این انجمن برشمرد.

حمید نعمتیان ادامه داد: انجمن ورزش در طبیعت برای اولین بار در بین تمامی فدراسیون‌ها، انجمن‌ها و کمیته‌های ورزشی مباحث HSE ( بهداشت، ایمنی، محیط زیست ) را با قید ضرورت در سرفصل‌های دوره‌های مربیگری مصوب کرد. ضمن اینکه عقد تفاهم نامه با شرکت نساجی هلال سازمان جمعیت هلال احمر در راستای حمایت از تولید ملی و همچنین استفاده از تجهیزات ورزشی با کیفیت و قیمت مناسب برای علاقه مندان به رشته ورزش در طبیعت از جمله دیگر اقدامات ما بود.

وی در ادامه تشریح عملکرد این انجمن گفت: تدوین و ارائه اساس نامه پیشنهادی انجمن ورزش در طبیعت به فدراسیون ورزش‌های همگانی، اجرای جشنواره ورزش خلاقیت طبیعت، ‎ساخت ابزار آلات ورزشی با وسایل دور ریختنی و بازیافتی تحت عنوان اولین جشنواره ملی حرکت سبز، عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین انجمن ورزش در طبیعت با ۵ انجمن و کمیته، ساخت ۱۰ قسمت برنامه آموزش ورزشی در دوران کرونا و پخش از خبرگزاری‌ها و شبکه‌های مجازی، تولید و پخش اینفوگرافی، ویدیو و برنامه‌های لایو آموزشی با حضور اساتید برجسته ورزش در طبیعت اعم از بقا در طبیعت، امداد و نجات و تولید، پخش برنامه‌های تلویزیونی در جهت معرفی بیشتر و آشنایی عموم جامعه با کمیته‌های ورزشی زیر مجموعه انجمن ورزش در طبیعت از دیگر اقدامات انجمن بود.

رئیس انجمن ورزش در طبیعت در پایان گفت: ‎از زحمات و حمایت های بی شائبه همه عزیزانی که ما را در مسیر انجام این اقدامات یاری نموده‌اند مخصوصاً ارکان فدراسیون ورزشهای همگانی، انجمن و نمایندگان متناظر استان‌ها کمال تشکر و قدردانی را دارم.

لینک خبر: http://fna.ir/paxl

مطالب مرتبط