پویش «#نذر ورزشی، پاکسازی طبیعت از ماسک» در تهران آغاز شد

حمید نعمتیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف از انجام این کار خدا پسندانه پاکسازی طبیعت از زباله های غیر بهداشتی از جمله ماسک و دستکش است که زندگی جانوران و زیبایی طبیعت استان را به خطر می اندازد.

رییس انجمن ورزش‌های معلق هیات همگانی استان تهران با بیان اینکه این اقدام با ابتکار انجمن ورزش در طبیعت فدراسیون ورزشهای همگانی و این کمیته ورزشی استان ادامه دارد خاطر نشان کرد که در پویش #نذر_ورزشی در صدد هستیم ورزشکاران هیات همگانی استان تا اربعین حسینی محیط پیرامونی و طبیعی پایتخت را از مواد زائد پاکسازی کنند.  

نعمتیان با بیان اینکه تاثیر عوامل انسانی بر طبیعت بسیار جبران ناپذیر است تصریح کرد: با تداوم پاندمی کرونا بسیاری از ملزومات پیشگیری از این بیماری نظیر ماسک پزشکی و بطری های حاوی مواد ضدعفونی در بافت طبیعی رها شده اند و یکی از اهداف پویش نذر ورزشی پاکسازی طبیعت از زباله های به جا مانده دوران کرونا است.

وی با بیان اینکه هر روز با مشارکت داوطلبان این طرح در نواحی مختلف استان تهران اجرا می‌شود گفت: علاقه مندان به این پویش می توانند از طریق کانال ارتباطی هیات ورزش همگانی می توانند در این کار خداپسندانه شرکت کنند.  

به گفته نعمتیان از تمامی سازمان‌های مردم نهاد و گروههای فعال دعوت شده تا به این پویش پیوسته تا محیط طبیعی استان را مورد توجه قرار دهند.  

وی اضافه کرد که علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت varzeshjazab.ir مراجعه کنند.

www.irna.ir/news/84022577/

مطالب مرتبط