اولین دوره داوری مسابقات ورزش در طبیعت توسط انجمن ورزش در طبیعت دراسیون ورزشهای همگانی برگزار گردید.

حمید نعمتیان رئیس انجمن ورزش در طبیعت گفت: طبق سند جامع راهبردی این انجمن مجوز های لازمی که جهت برگزاری دوره داوری مورد نیاز بود اخذ گردید که پس از اطلاع رسانی دوره داوری، بشدت مورد استقبال علاقه مندان این حوزه قرار گرفت و از نکات ارزنده این دوره حضور نفرات با گروههای سنی مختلف از ۲۱ سال تا ۶۴ ساله بود. این دوره ها برای اولین بار در کشور به همت کادر زحمت کش اجرایی این انجمن مورخ ۲۳، ۲۴ دی ماه مجازی و ۷، ۸ بهمن بصورت حضوری به تفکیک خانم ها و آقایان برگزار گردید.

رئیس انجمن ورزش در طبیعت تشریح کرد: پرورش داور متخصص و منصف از الزامات برگزاری مسابقات ورزشی است که این مهم با بهره مندی از اساتید برجسته این حوزه، جهت برگزاری انواع مسابقات جذاب و هیجان انگیز ورزش در طبیعت انجام پذیرفت.
وی افزود؛ در طول برگزاری این دوره شرکت کنندگان با آیتمهای رقابتی ورزش در طبیعت، نحوه داوری، اصول سنجش و ارزیابی، استخراج نتایج و رفتار اخلاقی در داوری آشنا گردیدند.

رئیس انجمن ورزش در طبیعت در ادامه گفت؛ وبینار با تدریس اینجانب، مصطفی لو و دکتر بقایی و کارگاه داوری آقایان به مدرسی صنعت و کوهی و کارگاه داوری بانوان به مدرسی دکتر ایرانشاهی و دکتر رمضانی برگزار شد و در اختتامیه این کارگاه، علی خسروی پیشکسوت بین المللی و کارشناس برجسته داوری فوتبال کشور نیز در جمع حضور داشته و درخصوص شخصیت‌ و الزامات روحیه داوری نیز توضیحاتی را ارائه نموده اند.

حمید نعمتیان در پایان گفت؛ پس از جلسات متعددی که با حضور کادر اجرائی انجمن زهرا السادات فاطمی، علی رضا حسنی، فرهاد صنعت و پویا کوهی برگزار شده با یاری خداوند متعال بزودی مسابقات مجازی و حضوری توسط انجمن ورزش در طبیعت برگزار خواهد گردید.

حمید نعمتیان
حمید نعمتیان